ПОСПІЛКУЙТЕСЯ З ПРЕДСТАВНИКОМ НАШОЇ КОМАНДИ

(048) 734 18 00

Про нас

Новини

ТЕХНОЛОГІЯ "BIKE SENSE" ВІД JAGUAR LAND ROVER ПОПЕРЕДЖАТИМЕ ВОДІЯ, ТОРКАЮЧИСЬ ПЛЕЧА ЗАДЛЯ УНИКНЕННЯ АВАРІЙ
21 січня 2015

image

- Jaguar Land Rover презентує систему ‘Bike Sense’ (визначення велосипеду), що дозволить заздалегідь повідомити водія про появу велосипедиста на шляху та попередить звуком дзвінка велосипеда у салоні автомобіля задля уникнення аварій за участі вело- та мототранспорту.

- Враховуючи, що біля 19 000 велосипедистів Великобританії щороку помирає та травмується під час дорожньо-транспортних пригод, дослідники Jaguar Land Rover намагаються віднайти найкращі кольори та звуки для попередження водія, які викличуть інстинктивну реакцію водія.

- Ручки дверей видаватимуть вібрацію, щоб звернути увагу водія на велосипедиста, якщо той наближається під час відчинення дверей

- Педаль газу вібруватиме, якщо є імовірність потрапити до аварії при зрушенні автомобіля з місця

- ‘Bike Sense’ – це концептуальна технологія розроблена у Науково-дослідницькому центрі Jaguar Land Rover у Великобританії

 

Jaguar Land Rover розробляє ряд нових технологій для салону автомобіля на основі кольорів, звуків та дотику з метою вчасного повідомлення водія про потенційну небезпеку та попередження дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедів та мотоциклів.

Датчики автомобіля будуть визначати велосипед чи мотоцикл як об’єкт, що наближається. Система Bike Sense попереджатиме водія про потенційну небезпеку до того, як водій її розпізнає на дорозі.

Замість використання стандартного індикатора попередження чи звуку, що вимагає часу, аби мозок людини зміг відреагувати, Bike Sense використовуватиме світлові сигнали та звуки, що змусять водія інстинктивно реагувати на небезпеку.

Щоб допомогти водієві зрозуміти, з якого боку по відношенню до авто наближається велосипед, аудіо система почне видавати звук велосипедного дзвінка чи сигнал мотоцикла через динамік, що розташовується з боку руху велосипеду. Таким чином водій одразу розуміє напрямок руху велосипедиста.

Якщо велосипед або мотоцикл знаходиться позаду автомобіля, Bike Sense буде визначати, якою стороною – ззовні чи з внутрішньої – буде здійснюватися обгін автомобіля. У цей час верхня частина сидіння збільшуватиметься та торкатиметься лівого або правого плеча водія. Основна ідея полягає в тому, що водій інстинктивно відреагує та поверне погляд у бік потенційної небезпеки.

 

У момент наближення велосипедиста до автомобіля, матриця світлодіодних вогнів на дверях, панелі приладів та передніх стійках лобового скла світитиметься жовтим кольором, а коли велосипед буде максимально близько – червоним. Рух вогнів по вищевказаним панелям дозволить краще зорієнтуватися, у якому напрямку рухається велосипедист.

Доктор Вольфганг Еппл, Директор із досліджень та технологій Jaguar Land Rover, зазначив: "Люди розвивали інстинкт самозахисту від небезпеки протягом тисяч років. Деякі кольори, як наприклад, червоний і жовтий, викликають негайну реакцію, так само як усі розпізнають звук велосипедного дзвінка.

"Bike Sense виводить нас за межі вже існуючих технологій індикаторів чи іконок на лобовому склі, оптимізуючи розміщення світлових вогнів, застосовуючи звук та дотик, що викликають інтуїтивну реакцію. Такі попередження пришвидшують когнітивну реакцію за рахунок вступу інстинкту у відповідь на небезпеку. Якщо периферичним зором ви помічаєте панель приладів, що загорається червоним кольором, Ви звертаєте на неї увагу та розумієте, що інший учасник дорожнього руху наближається до вашого автомобіля."


Якщо група велосипедистів, мотоциклів і пішоходів рухаються навколо автомобіля на жвавій міській вулиці, система розумно визначає пріоритети найближчих небезпек. Так водій не буде відволікатися на світло або звук.

Bike Sense також буде в змозі визначати небезпеку, яка знаходиться поза полем зору водія. Якщо пішохід чи велосипедист перетинають дорогу і при цьому вони малопомітні для звичайного автомобіля, датчики автомобіля розпізнають об’єкт та привертатимуть увагу водія за допомогою світлових сигналів та звуку. 

Якщо водій не звертає увагу на попередження та тисне на педаль газу, завдяки Bike Sense педаль почне видавати вібрацію або не реагувати на тиск, тож водій інстинктивно знатиме, що автомобілю не слід рухатися з місця, доки він не опиниться поза зоною ризику.

Технологія Bike Sense також допомагатиме уникати відчинення дверей перед велосипедом чи мотоциклом, що наближається, коли автомобіль припарковано. Bike Sense попереджатиме про велосипедиста, мопед чи автомобіль за допомогою світлових вогнів та звуку у салоні авто. Якщо хтось із пасажирів все ж продовжує відчиняти двері, внутрішня дверна ручка почне світитися, вібрувати та видавати глухий гул, щоб попередити про небезпеку.

"Звертаючись до інстинктів, Bike Sense має потенціал заповнити прогалини між системами попередження та безпеки в автомобілі та самим водієм чи пасажирами", - говорить доктор Еппл. "Це може зменшити ризик аварій для усіх учасників дорожнього руху, пришвидшуючи реакцію та забезпечуючи правильність дій для їх запобігання."

 

Останні новини

Показати більше

image

НОВИЙ RANGE ROVER

Від 3 745 080 грн.

Кульмінація вишуканої потужності

image

НОВИЙ RANGE ROVER SPORT

Від 2 210 385 грн.

Вражаюча потужність у всіх розуміннях цього слова

image

НОВИЙ RANGE ROVER VELAR

Від 1 757 400 грн.

Авангардний Range Rover

image

НОВИЙ RANGE ROVER EVOQUE

Від 1 159 278 грн.

Час заявити про себе

image

DISCOVERY

Від 1 463 490 грн.

Найбільш універсальний позашляховик

image

DISCOVERY SPORT

Від 1 097 163 грн.

Найбільш вишуканий компактний позашляховик